Výhradní distributor značek pro ČR a SR

Zenz Organic: zdravé vlasy, zdravá planeta

zenz-logo

Zenz Organic:
vypadat dobře, cítit se dobře, konat dobro

Záleží vám na tom, aby vaše vlasová péče byla šetrná nejen k vašemu tělu, ale i přírodě? A mít zároveň jistotu, že nejde jen o prázdná marketingová hesla? Pak musíte poznat značku Zenz Organic. Její misí je udělat beauty průmysl udržitelnější a řídí se třemi hesly: vypadat dobře, cítit se dobře a konat dobro. Abyste si nemuseli vybírat mezi zdravými vlasy a zdravým životním prostředím.

Vše začalo alergií

Za vznikem Zenz Organic stojí dánská kadeřnice Anne-Sophie Skjødt Villumsen. Už během studií se u ní objevila alergie na běžné produkty s chemickými látkami, které při práci používala. Anne-Sophie však chtěla v kadeřničině pokračovat a zároveň pomoci dalším lidem s podobnými potížemi. A tak začala vyvíjet šetrnější vlasové produkty. Už v roce 1999 vytvořila první „zelený” kadeřnický salon a v roce 2010 představila profesionální řadu vlasové péče.

Produkty Zenz Organic: profesionální péče pro všechny

Od kadeřníků pro kadeřníky, takové jsou produkty Zenz. Dostupné jsou ale všem, protože každý si zaslouží profesionální péči s těmi nejlepšími výsledky, ať už jde o běžné mytí nebo sofistikovaný styling. A každý tak může vypadat dobře. Účes ale nikdy nebude dokonalý, pokud se sami nebudete dobře cítit. Zenz Organic tomu dopomáhá tím, že produkty vyrábí z těch nejčistších přírodních ingrediencí. O své vlasy tak pečujete s vědomím, že konáte dobro. Pro své vlasy i pro planetu.

Zdraví na prvním místě

Ingredience z přírody hrají v produktech Zenz Organic stěžejní roli. Ale jen to samo o sobě nestačí k tomu, aby byl produkt tou nejlepší volbou pro péči o vlasy či pokožku. A tak značka vždy zvažuje, zda daná složka skutečně udělá produkt kvalitnějším, jestli je bezpečná pro zdraví a jestli je možné ji získávat udržitelným způsobem. A tímto sítem projdou jen skuteční hrdinové, kteří vlasy i pokožku hlavy naplní vitamíny a minerály, vyživí je a posílí. Patří k nim především purifikovaná aloe vera a za studena lisovaný avokádový olej.

Aloe vera

Proč zrovna aloe vera? Protože obsahuje hned 75 důležitých živin. V jejím složení nechybí 3 známé antioxidanty –⁠ vitamín A, C a E – a spousta dalších užitečných složek, jako je vápník, železo, hořčík či mangan. Co to všechno znamená pro vaše vlasy? Díky aloe vera získají pořádnou dávku hydratace a zároveň jim pomůže úroveň vlhkosti udržovat. To jim zajistí posílení a pružnost. Aloe vera ale nejspíš znáte i jako ingredienci schopnou zklidňovat podráždění nebo svědění, za což vám poděkuje pokožka hlavy.

zenz-3

Avokádový olej

O omega-3 nebo omega-6 mastných kyselinách a jejich přínosech jste už nejspíš slyšeli mnohokrát. A avokádový olej je jich plný. K tomu všemu obsahuje vitamíny A, B, D a E a kupu prospěšnýc minerálů jako bonus. Celý tento koktejl tak znamená vynikající hydratační a vyživující efekt pro pokožku i vlasy. A ukrývá ještě jeden zázrak. Jmenuje se kyselina olejová a její regenerační a protizánětlivé vlastnosti přijdou vhod při boji s lupy nebo suchou pokožkou a konečky vlasů.

V produktech Zenz najdete i řadu dalších aktivních složek, které jsou vždy vybírány tak, aby pomáhaly s řešením konkrétních problémů. Jen namátkou –⁠ rhassoulský jíl absorbuje nečistoty a přebytečný maz, opuncii najdete v hydratačních přípravcích a pšeničný protein zase ví, jak dát do pořádku poškozené vlasy.

Skutečně šetrná péče

Pravdou je, že na ekologickou notu dnes hraje spousta značek. Ale pro Zenz to není marketingový tah. Z této značky ekologické cítění vyzařuje ve všech směrech a, co je důležitější, všechna svá tvrzení dokládá fakty. Třeba v podobě celé řady mezinárodně uznávaných certifikací, jako je Nordic Swan Ecolabel, oficiální označení ekologických produktů v severských zemích, AllergyCertified zaručující minimální riziko vzniku alergie nebo Vegan Society, mezinárodní standard pro veganské produkty.